Rodzicielstwo po rozstaniu
Wasza wspólna droga jako pary już się zakończyła. Ale jest taka podróż, w której zawsze będziecie obok siebie. Ta podróż to rodzicielstwo. Największy konflikt, najbardziej bolesny zawód, najbardziej dojmująca pustka – cokolwiek sprawiło, że dzisiaj nie jesteście razem, nie zmieni faktu, że jesteście rodzicami swoich dzieci. One tak o Was myślą i mają do tego prawo.
Chcemy Was zaprosić na pierwszy etap tej podróży, w czasie którego razem spojrzycie na Wasze dzieci i pomyślicie o ich potrzebach. Zastanowicie się nad tym, co może służyć Waszej rodzicielskiej współpracy, a co ją utrudniać.
Zbadacie, jak być rodzicem razem i osobno, co oznaczają po rozstaniu takie słowa jak odpowiedzialność i zaufanie. Odpowiecie sobie na pytania dotyczące Waszej konkretnej sytuacji – jak ją tworzyć tak, by dzieci mogły szczęśliwie rosnąć.
Jeżeli więc podjęłaś/podjąłeś decyzję o rozstaniu lub rozwodzie, ale zastanawiasz się, jak zorganizować życie sobie i dziecku w nowej sytuacji, chcesz dowiedzieć się, jak współpracować dla dobra dziecka z drugim rodzicem i jakich pułapek w tej współpracy uniknąć.
Zapraszamy na warsztat w bezpiecznej i pełnej zrozumienia atmosferze, wśród rodziców z podobnymi doświadczeniami będziesz miał/miała możliwość:
• dowiedzieć się, co mówić i robić, aby ochronić dziecko przed negatywnymi skutkami rozstania rodziców
• przyjrzeć się sobie i drugiemu rodzicowi przez pryzmat Waszych ról rodzicielskich;
• zobaczyć, jak rozstanie wpłynęło na Twoje relacje z drugim rodzicem w kontekście wychowania dzieci i co można w nich zmienić;
• dowiedzieć się, jak budować zasady dobrej współpracy między Wami jako rodzicami wspólnego dziecka/dzieci;
• odkryć granicę, gdzie kończy się rodzicielska autonomia, a zaczyna przestrzeń współpracy;
• dowiedzieć się, jak skutecznie komunikować i podejmować decyzje dotyczące dobra dziecka; jak rozmawiać o najważniejszych sprawach dziecka z poszanowaniem drugiej strony;
• zrozumieć, jak uniknąć walki o władzę rodzicielską;
Zapraszamy pary rodzicielskie.
Prowadzący:
Ola Lutoborska – psychoterapeuta systemowy z certyfikatem Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej, pedagog, wiele lat pracowała z dziećmi, młodzieżą i rodzinami w Szpitalu Psychiatrycznym w Józefowie, aktualnie współtworzy Ośrodek Plaster Miodu i prowadzi w nim terapię rodzin, par, dorosłych i młodzieży. Jest mamą pięciorga dzieci w wieku od 9 do 20 lat.
Marcin Grudzień – ojciec dwóch córek – Łucji (19 lat) i Jagody (5 lat), pracuje jako psychoterapeuta i trener z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Studiował w Studium Pomocy Psychologicznej Par w Instytucie Psychologii Zdrowia oraz Szkole Trenerów Grup Wsparcia Fundacji Sto Pociech. Obecnie w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Wykładowca akademicki na Akademii Pedagogiki Specjalnej.
Kiedy?
19.06. 2021 r. godz. 9 – 16
Gdzie?
Plaster Miodu. Ośrodek psychoterapii i wsparcia dla rodzin, Plac Konstytucji 6 m. 79 Warszawa, wejście od ul. Pięknej, III piętro (z windą)
Za ile?
450 PLN od pary
Rabat – 10 % dla małżonków, klientów terapeutycznych Plastra, posiadaczy KDR (rabaty się nie sumują).
Warsztat odbędzie się przy zachowaniu wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Prosimy o posiadanie maseczek lub przyłbic. Zapewniamy płyn do dezynfekcji.
Zapisy:
osrodek@plastermiodu.waw.pl
(w tytule maila proszę napisać nazwę warsztatów)
Informacje:
+48 576 566 984
Categories: Aktualności