Szczerze mówiąc
Turnus socjoterapeutyczny dla młodzieży w wieku 14-17 lat.
Bazą do naszej pracy będzie rozmowa; rozmowa o tematach, które wniosą Uczestnicy, ale też tych, które my zaproponujemy. Chcemy rozmawiać o emocjach i potrzebach, których doświadczamy i o tym, jak się z nimi dobrze obchodzić. Poruszymy kwestie relacji, tego, co służy ich budowaniu, jak dbać w nich o siebie i o drugą osobę. Będziemy szukać naszych marzeń i celów. Aby lepiej się poznać i poczuć ze sobą pewniej, zaproponujemy różne zabawy i doświadczenia, a może się zdarzyć, że grupa poczuje chęć, by pójść na zimowy spacer do Łazienek i wspólnie poćwiczyć uważność w plenerze. Ważna dla nas jest praca w kontakcie z grupą, na tzw. procesie, czyli z uszanowaniem naturalnych zjawisk w rozwoju każdej grupy.
Kogo zapraszamy?
– tych, którzy chcą lepiej poznać siebie i przyjrzeć się sobie w relacjach,
– tych, którzy mierzą się z różnymi problemami i chcą o nich porozmawiać w bezpiecznym miejscu;
– tych, którzy trochę się ostatnio wycofali z kontaktów z innymi, a teraz obawiają się powrotu,
– tych, którzy szukają odpowiedzi na ważne na tym etapie życia pytania – kim jestem? Jak mnie widzą inni? Jak wybierać w tysiącu możliwości?
– tych, którym zalecono terapię grupową i chcą na razie spróbować wersji „kompaktowej” 🙂
Kiedy?
15-19 stycznia 2024 r., w godz. 10:00 – 15:00
Turnus odbędzie się, gdy zgłosi się co najmniej 6 uczestników – na zgłoszenia czekamy do 7 stycznia 2024 r.
Gdzie?
Plac Konstytucji 6 m.79; możliwe małe wycieczki po mieście.
Jaki jest koszt?
- Koszt całkowity 880 zł. W tej cenie uczestnicy turnusu otrzymują:
- 30 minutową konsultację wstępną;
- 25 godzin zajęć socjoterapeutycznych;
- codziennie II śniadanie;
- pizzę na zakończenie turnusu socjoterapeutycznego;
- 10% zniżki na turnus letni lub 10% zniżki na warsztaty dla rodziców nastolatków, które odbędą się w sobotę, 2 marca 2024r., w godzinach 10:00 -16:00.
Niekiedy w trakcie pracy grupy socjoterapeutycznej zachodzi konieczność, by zaprosić na dodatkowe konsultacje Rodziców, aby omówić z Państwem (za wiedzą i niekiedy w obecności nastolatka) zgłoszony przez dziecko problem. Takie spotkanie, jeśli jest konieczne, jest płatne zgodnie z Cennikiem Ośrodka. Również Państwo możecie skorzystać (za wiedzą i zgodą dziecka) z dodatkowej rozmowy z prowadzącymi turnus, na tych samych zasadach.
Jak się zgłosić?
mailem na adres biuro@plastermiodu.waw.pl
telefonicznie w godzinach pracy biura 5765669984
📝przez formularz kontaktowy
PROWADZĄCY
Aleksandra Lutoborska – psychoterapeuta systemowy z certyfikatem Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej i certyfikatem NEST (New experience for survivors of trauma), socjoterapeuta, wiele lat pracowała jako terapeuta rodzinny w Szpitalu Psychiatrycznym w Józefowie oraz realizowała projekty związane z pomocą psychologiczną, psychoedukacją i wsparciem w organizacjach pozarządowych. Aktualnie prowadzi terapię indywidualną, grupową i rodzinną. Jest szefową Ośrodka Plaster Miodu.
Karolina Kołbyk – facylitatorka z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Facylituje, projektuje i prowadzi warsztaty, realizuje programy profilaktyczne, a także prowadzi grupy wsparcia. Współpracuje zarówno z organizacjami pozarządowymi, firmami, instytucjami kultury, jak i grupami nieformalnymi. Ukończyła szkołę facylitatorów w Stowarzyszeniu Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, Szkołę Treningu Grupowego, a także Szkołę Trenerów Grup Wsparcia.
Categories: Aktualności