Pytania do przodków – warsztat pracy z genogramem
Jeśli:
- zdarza Ci się zastanawiać dlaczego w Twoim życiu powtarzają się niechciane schematy;
- czujesz, że Twoje życie wypełniają przekonania co należy, co wolno, a czego nie wypada i to one Tobą sterują uniemożliwiając Ci rozwój;
- odkrywasz, że ZNOWU w jesteś w pracy/relacji/sytuacji, która Ci nie służy, a nie umiesz tego zmienić
- masz poczucie, że Twoimi wyborami steruje coś z zewnątrz, a Ty masz na to niewielki wpływ;
Decydując się na udział w warsztacie „Pytania do przodków”, masz możliwość:
- uświadomić sobie przekazy rodzinne, które oddziałują na Twoje obecne życie, zarówno w zakresie zasobów, jak i ograniczeń, a także przekazywanych rodzinnych prawd i mitów;
- rozpoznać jakie masz przekonania o sobie i o świecie;
- przyjrzeć się zasobom oraz ograniczeniom wynikającym z przekazów międzypokoleniowych, pojawiającym się w relacjach partnerskich, małżeńskich, przyjacielskich, pozostawania w roli ojca i matki, żony, męża, partnerki, partnera;
- uświadomić sobie to co ukryte, trudne, męczące, a jednocześnie nieustannie wpływające na Twoje życie
- poznać wzorce przekazywane w twojej rodzinie z pokolenia na pokolenie
Co to jest genogram?
Genogram to inaczej mapa relacji i powiązań w rodzinie. Ma ogromną wartość terapeutyczną i uwalniającą. Składa się z szeregu znaków, które obrazują, kto jest z kim powiązany, kto z kim mieszka, ile ma lat, pokazuje ważne daty w życiu rodziny, śmierci, straty i inne ważne wydarzenia. To terapeutyczna wersja drzewa rodzinnego, rozbudowana o zaznaczenie relacji, łączących wszystkich członków.
Bez wywoływania duchów i posługiwania się magią, tylko na podstawie faktów i przyglądaniu się historii Twojej rodziny, możesz odpowiedzieć sobie na wiele pytań, dotyczących tego, dlaczego dzisiaj Twoje życie wygląda tak, a nie inaczej.
Na warsztacie, pracując na własnym genogramie, czyli graficznym przedstawieniu własnej rodziny do dwóch – trzech pokoleń wstecz (jeśli możesz sięgnąć dalej – wspaniale!), doświadczysz mocy transgeneracyjnych przekazów, zakorzenisz się w tych budujących i będziesz mógł/mogła wyzwolić się z tych traumatycznych.
Pracować będziemy w kameralnej grupie; siłą grupy jest to, że powstaje w niej wielość perspektyw i możliwości rozumienia tego, co przedstawisz.
Dla kogo jest nasz warsztat:
- dla osób zainteresowanych tym, czy i jak historia rodziny wpływa na ich życie dzisiaj
- dla osób, które z racji przeżywanych problemów chcą sięgnąć po pomoc terapeutyczną – praca z genogramem to dobry pierwszy krok,
- dla psychoterapeutów i uczących się psychoterapii, chcących poszerzyć warsztat pracy.
Na czym będzie polegać praca?
Praca z genogramem jest jedną z podstawowych metod stosowanych w terapii systemowej.
Otrzymacie Państwo od nas instrukcje, w jaki sposób przygotować genogram w domu. Opracowany rysunek przyniesiecie ze sobą na warsztat, gdzie zostanie on wspólnie omówiony i przenalizowany.
Prowadzące:
Aleksandra Lutoborska – certyfikowany terapeuta NEST, psychoterapeuta systemowy z certyfikatem Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Pedagog, socjoterapeuta, wiele lat pracowała jako terapeuta rodzinny w Szpitalu Psychiatrycznym w Józefowie oraz realizowała projekty związane z pomocą psychologiczną, psychoedukacją i wsparciem w organizacjach pozarządowych. Aktualnie współtworzy Ośrodek Plaster Miodu i prowadzi w nim terapię indywidualną dorosłych i młodzieży, terapię rodzin i par, a także terapię grupową.
Magdalena Bodzoń – psycholog, socjoterapeuta, ukończyła szkolenie NEST i jest w trakcie procesu certyfikacyjnego, terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, psychoterapeuta w trakcie szkolenia w Szkole Psychoterapii MABOR Centrum Terapii Dialog, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, certyfikowany realizator „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Stowarzyszeniu na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” jako konsultant Pogotowia „Niebieska Linia”. Obecnie pracuje w Ośrodku Psychoterapii i Wsparcia Rodzin „Plaster Miodu” gdzie prowadzi konsultacje indywidualne dla dorosłych i młodzieży, a także grupy wsparcia i terapeutyczne
Organizacja warsztatu:
14-15 maja 2022
godz.10-18 z godzinną przerwą na obiad
Ośrodek Plaster Miodu
Plac Konstytucji 6 m.79
Koszt: 650 zł, 10% zniżki na KDR
Zgłoszenia
do 10 maja mailem na adres biuro@plastermiodu.waw.pl (Genogram w temacie maila).
Po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia prosimy o wpłatę 30% zadatku na konto Ośrodka 96 1140 2004 0000 3802 7904 8231 i przesłanie potwierdzenia wpłaty na powyższy adres mailowy.
Miejsce jest zarezerwowane po otrzymaniu potwierdzenia wpłaty. Po jego otrzymaniu przesyłamy Państwu instrukcję do przygotowania genogramu.
Na pytania odpowiemy mailowo pod podanym adresem lub pod numerem tel 501 015 994.
Categories: Aktualności